یادواره ی شهدای سروقامتان خدمت، گرامیداشت ۴۴ شهید کارمند کاشان همراه با نکوداشت شهیدان رجایی و باهنر پنجشنبه ۴ شهریور ماه ساعت ۹ صبح در حسینیه ی شهدا (گلزار شهدای دارالسلام کاشان) برگزار شد.

در سومین روز از هفته دولت یادواره ۴۴کارمند شهید شهرستان کاشان با حضور فرماندار ویژه شهرستان کاشان، معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج، مسئولان شهرستانی، خانواده معزز شهدا در تالار اجتماعات دارالسلام گلابچی برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این آیین بیان کرد: شهرستان دارالمومنین کاشان ۱۷۰۰شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است و این امر مایه مباهات است و مسئولیت ما را در ادامه راه شهید سنگین تر می‌کند و امیدواریم بتوانیم با بصیرت و روشن بینی و سعه‌صدر ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

حمیدرضا مومنیان با بیان اینکه دولت تدبیر وامید در سه سال گذشته در دو محور دیپلماسی خارجی و عرصه داخلی سعی کرده راهکارهای ریشه‌ای انجام دهد، تصریح کرد: در عرصه دیپلماسی خارجی تیم مذاکره کننده هسته با موضوع بر جام افت و خیزهای فراوانی داشت که با همراهی اجزای نظام و تذکرات حکیمانه مقام معظم رهبری به سرانجام رسید و در زمینه مناسبات داخلی کشور با رویکرد برطرف کردن مسائل اقتصادی به ویژه ایجاد کسب‌وکار همراه بود.

وی دامه داد: بر جام ثمره خون شهدای هسته‌ای بود و اگرچه با مشکلاتی توام شد اما راه ورود محصولات داخلی به بازار کشورهای اروپایی را فراهم کرد و مباحث بانکی، نفت و مبادله ارز را تسهیل کرد و در حال حاضر سه میلیون بشکه در روز نفت به کشورهای دنیا صادر می‌شود.

فرماندار شهرستان ویژه کاشان در موضوع توجه دولت به بحث روستاها و مناطق محروم و توسعه روستایی به طرح‌های ارائه تسهیلات مشارکتی در حوزه روستایی کاشان اشاره و یادآور شد: از حدود ۱۴ طرح پیشنهادی استان در حوزه مباحث کشاورزی روستاها هفت طرح با اعتبار ۲۱ و نیم میلیارد تومان اعتبار که ۱۷ میلیارد تومان آن به طرح های اقتصادی در حوزه تعاونی های روستایی کاشان اختصاص دارد به کاشان تعلق پیدا کرد.

وی به بحث (طرح هر روستا یک محصول) در دولت یازدهم اشاره و افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در کاشان مانند روستاهای کوهستانی و در دل کویر و توانی که هر یک از این روستاها در تولیدات کشاورزی بالقوه دارند این طرح می تواند چشم‌انداز مناسبی را پیش روی صنعت کشاورزی کاشان قرار دهد.

به گفته مؤمنیان در کاشان و در راستای تبیین عملی گفتمان اقتصاد مقاومتی در دولت تدبیر وامید امور عمدتأ در دو محور حوزه صنعت و کسب‌وکار و بحث های کشاورزی و روستایی پیگیری می‌شود.

* بر جام به نیمه رسید ولی گشایش‌هایش نتیجه کافی را در بر نداشت

در ادامه معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج بیان کرد: بر جام به نیمه رسید ولی گشایش‌هایش نتیجه کافی را در بر نداشت و این امر برای بدعهدی آمریکا است چون آن وظیفه ای که بر عهده داشتند اجرا نکردند.

سردار مهران طهماسبی ادامه داد: فقط گوشه‌ای مختصر از تعهدات بر جام از طرف آمریکا اجرا شده و از عایدات فروش نفت معلوم نیست چیزی به دست ما بر سد و یا اقتصاد کشور را شکوفا کند.

وی وضعیت کشور را سخت عنوان کرد و افزود: درست است که در وضعیت بحران قرار نداریم ولی شرایط سخت است ولی ما همه را تحمل می‌کنیم چون امیدواریم این تحمل به نتیجه خواهد رسید.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج با اشاره به خط مشی امام و رهبری خاطر نشان کرد: تشکیل و استقرار نظام انقلاب اسلامی، پیاده شدن دولت اسلامی از اهداف امام و رهبری بود.

طهماسبی اقتصاد مقاومتی را به معنای روی پای خود ایستادن دانست و بیان کرد: پس از اجرایی شدن بر جام بیش از ۵۰ هیئت اقتصادی از کشورهای مختلف به ایران آمده اند ولی یکی از موانعی که باعث شده هیئت های اقتصادی خارجی در این دیدارها موفق نباشد عدم وجود شرکت‌های بزرگ با گردش مالی بسیار بالا در کشور است، چون در سایر کشورها اقتصاد در دست دولت نیست و حاکمیت وظیفه دارد زیر ساخت‌ها را آماده کند و ما در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.

وی افزود: ما دست هر دولتی که خدمت کند می بوسیم و ذلت آمریکا و صهیونیست را می‌خواهیم و اقتصاد و توسعه را در سایه عزت ایران اسلامی می‌خواهیم.

در پایان این آیین از کارمندان نمونه آقایان نرجس ملکیان، عباس قدیری، مرتضی پنجه شاهی، محسن بهشتی، داود محمد زاده، علی اکبر حسین پورفینی، محمد کاظم فلاح، امید سبحانی مفرد، حسین سرجمبانی، محمد عربی، حمیدرضا ناموری، محمد رضا عبدالله زاده، مهدی عطار زاده، معصومه ابراهیمی با اهدای هدیه تجلیل شد.

 

1.jpg (600×450)

2.jpg (600×450)

3.jpg (600×450)

4.jpg (600×450)

5.jpg (700×467)

6.jpg (700×467)

7.jpg (700×467)

منبع: کاشان اول